whatsapp

هزینه زندگی در امارات

5/5 - (1 امتیاز)

امارات به عنوان یکی از کشورهای حاشیه ی خلیج فارس، با توجه به منابع نفتی خویش و همچنین حضور موفق و فعال در بازار جهانی، از بهترین موقعیت برای فعالیتهای اقتصادی در خاورمیانه برخوردار است. بنابراین طبیعی است که با توجه به حضور بسیاری از شرکتهای خارجی و تجمع برندهای مطرح جهانی در این منطقه، سبک زندگی در این کشور بسیار لوکس و مدرن بوده و همین امر باعث شده که هزینه ی زندگی در امارات بسیار بالا باشد. با این وجود تناسب در آمد در مشاغل مختلف با سطح هزینه ها این مسئله را حل کرده، به گونه ای که میزان فقر در امارات تقریبا صفر است.

Объединенные Арабские Эмираты, как одна из стран Персидского залива, имеют наилучшее положение для экономической деятельности на Ближнем Востоке благодаря своим нефтяным ресурсам, а также успешному и активному присутствию на мировом рынке. Поэтому вполне естественно, что из-за присутствия множества иностранных компаний и скопления известных мировых брендов в этом регионе образ жизни в этой стране очень роскошный и современный, и это привело к тому, что стоимость жизни в ОАЭ стала очень высокой. высокий. Однако пропорциональность доходов на разных работах уровню расходов решила эту проблему, так что уровень бедности в ОАЭ практически равен нулю.

از گران ترین شهرهای امارات می توان به دبی، ابوظبی و شارجه اشاره کرد.

Дубай, Абу-Даби и Шарджу можно считать самыми дорогими городами страны.

هزینه ی مسکن در دبی

مقایسه ی هزینه ی زندگی در امارات و ایران

هزینه ی زندگی در امارات نسبت به ایران 69.7 درصد بیشتر است. همچنین نرخ اجاره ی مسکن در دبی تقریبا  113.11 درصد گران تر از تهران می باشد. همان طور که اشاره کردیم دبی یک شهر گران به حساب می آید که نه تنها نسبت به تهران و دیگر شهرهای خاورمیانه بلکه نسبت به 73 درصد از شهرهای جهان گران تر است.

هزینه ی ماهیانه ی زندگی در دبی

اگر به طور تقریبی و با توجه به استانداردها محاسبه کنیم، هزینه ی زندگی در امارات برای یک فرد مجرد در ماه 955 دلار و هزینه ی یک خانواده ی 4 نفره تقریبا 3 هزار و 313 دلار برآورد می شود.

با توجه به روال زندگی فردی می توانیم بگوییم هزینه ی خوراک و پوشاک ماهیانه 800 تا 1300 دلار برآورد شده که البته این آمار و ارقام بدون هزینه ی مسکن حساب شده اند.

هزینه ی مسکن در دبی

مانند تهران هزینه ی مسکن در نقاط مختلف دبی نیز بایکدیگر متفاوت است. برای مثال مناطق دبی، مارینا، بارشا و جمیرا دارای ملک های گران تری نسبت به مناطق حومه ی شهر هستند.

کسانی که قصد خرید ملک در دبی را دارند ابتدا باید بودجه ی لازم جهت خرید ملک را بررسی کرده و با آگاهی از توان مالی و در نظر گرفتن هزینه های رفت و آمد جهت معامله ی ملک اقدام نمایند.

 

Как и в любом другом городе мира, стоимость жилья в разных частях Дубая также отличается друг от друга. Например, в районах Дубая, Марины, Барши и Джумейры недвижимость дороже, чем в пригородах

Поэтому тем, кто намеревается купить недвижимость в Дубае, следует сначала проверить необходимый бюджет для покупки недвижимости и сопутствующие расходы, а затем приступить к сделке с недвижимостью, зная свои финансовые возможности и учитывая транспортные расходы.

لیست هزینه های مسکن در امارات با درهم امارات

 • واحد 1 خوابه در مرکز شهر 4510 AED
 • واحد 1 خوابه در حاشیه ی شهر 3010 AED
 • واحد 3 خوابه در داخل شهر 8405 AED
 • واحد 3 خوابه در حاشیه ی شهر 5850 AED

اگر منطقه ی خاصی مد نظرتان است توصیه می شود به طور اختصاصی درباره ی آن منطقه جست و جو به کنید چرا که با توجه به گفته های پیشین هزینه ها در نقاط مختلف متفاوت هستند.

 

هزینه ی تحصیل در دبی

هزینه تحصیل در امارات برای شهروندان رایگان می باشد اما اتباع خارجی باید شهریه تحصیلی خود را به مؤسسه آموشی پرداخت نمایند.

هزینه آموش در مقاطع و رشته های تحصیلی متفاوت، گوناگون می باشد. اما به طور کلی، میانگین هزینه دانشگاه های خصوصی بین 10000 تا 25000 دلار است. این هزینه طبعا در مقاطع بالاتر افزایش خواهد یافت.

هزینه ی اقلام اساسی خوراکی در امارات

هر فرد و خانواده ای مسلما ماهیانه هزینه ای برای خوراکی های پایه پرداخت می کند. به قیمت تعدادی از این خوراکی ها برای رفع نیازهای اولیه اشاره خواهیم کرد.

 • 1 کیلو گرم مرغ 24.26 AED
 • 1 کیلو گوشت گوساله 36.5 AED
 • 1 لیتر شیر 5.80 AED
 • 500 گرم نان 4.54 AED
 • 1 کیلوگرم پنیر بومی 34.22 AED
 • 1 کیلو گرم برنج 6.88 AED

هزینه ی خوراک در امارات

مالیات در امارات

اقتصاد امارات کاملا متکی به نفت می باشد و از آنجا که قیمت نفت امروزه در نوسان بوده، اقتصاد امارات نیز درگیر این نوسان شده است. شیخ نشینان امارات متحده ی عربی اخذ مالیات را راهی برای افزایش درآمد غیر نفتی خود قرار داده اند تا این نواسانات را جبران کنند.

البته موضوعی که باید در نظر بگیرید این است که برآورد مبلغ مالیات به موارد متفاوتی از جمله میزان حقوق و شرایط کاری در امارات بستگی دارد.

مالیات در امارات

مقایسه ی هزینه ی زندگی در شهرهای مختلف امارات

دبی، ابوظبی و شارجه از بهترین و محبوب ترین شهرها برای زندگی هستند. این نتیجه گیری از بررسی استانداردهای اقتصادی و مسائل مربوط به محیط زیست می باشد. محیط زیست این شهرها خشک بوده اما صحراهای شنی جذاب و دیدنی آن مهاجران بسیاری را جذب می کند.

بهتر است از هزینه زندگی در این شهرها به صورت جداگانه آگاهی داشته باشیم.

ابوظبی

 • هزینه ی اجاره ی یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1377.32 دلار
 • هزینه ی آپارتمان یک خوابه در حاشیه ی شهر 1024.67 دلار
 • هزینه ی آب و برق و گاز برای یک واحد 85 متری می تواند به طور تقریبی معادل 124.1 دلار باشد.
 • هزینه ی حمل و نقل عمومی 21.78 دلار و قیمت هر لیتر بنزین 0.64 دلار
 • هزینه ی پوشاک در ابوظبی معادل 275.87 دلار
 • هزینه ی اینترنت 105.95 دلار

شارجه

 • هزینه ی اجاره ی آپارتمان یک خوابه در مرکز شارجه 695.84 دلار
 • اجاره بهای آپارتمان یک خوابه در حومه ی شارجه 532.61 دلار
 • هزینه ی پوشاک 253.87 دلار
 • هزینه حمل و نقل عمومی 59.19 دلار می باشد. در شارجه بنزین لیتری 1.67 دلار است.
 • هزینه ی اینترنت 98.52 دلار

همان طور که مشاهده می کنید هزینه پوشاک، مسکن و اینترنت در شارجه ارزان تر از ابوظبی می باشد در صورتی که حمل و نقل در آن گران تر است.

زندگی در پایتخت امارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *