whatsapp

واردات کالا از دبی

4.8/5 - (9 امتیاز)

دبی به عنوان قطب بلامنازع اقتصادی خاورمیانه شناخته شده و بسیاری از شرکت های تجاری و تاجرین از کشور های مختلف دنیا تجارت خود را در امارات انجام می دهند. تاجرین ایرانی نیز با توجه به نزدیکی و همسایگی دبی به ایران و راحتی و هزینه نسبتا کمتر حمل و نقل کالا سال هاست با شرکت های اماراتی تجارت می کنند. واردات کالا از دبی به مقصد ایران اما روند خاصی دارد و باید با توجه به قواعد تنظیم شده توسط دولت ایران انجام شود. در ادامه این مقاله مراحل واردات کالا از دبی به ایران را بررسی می کنیم.

مشاوره واردات کالا از دبی

چنانچه نیاز به مشاوره در زمینه واردات کالا از امارات به ایران را دارید می توانید با همکاران ما در مجموعه الودفتر جهت مشاوره واردات کالا تماس حاصل فرمایید.

طبیعتا برای خرید و فروش یک کالا باید نیاز به آن کالا در کشور حس شود و مطابق با قوانین وضع شده باشد در غیر این صورت کالای خریداری شده بدون مشتری در دست وارد کننده می ماند پس بنابراین در ابتدا باید نیازسنجی و بازارسنجی در ایران را انجام دهید و یا در بهترین حالت اول مشتری را پیدا کرده و سپس جنس را خریداری کنید.

واردات کالا از دبی

مراحل واردات کالا از دبی

همانطور که می دانید نمی توان هر نوع کالایی را از گمرک ایران ترخیص کرد و شما باید اجناسی را وارد کشور کنید که مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران هستند و هیچ گونه مغایرتی با آن ها ندارند. برای مثال واردات مشروبات الکلی و برخی مواد خوراکی غیر قانونی است و جرایم خاص خود را دارد. از طرفی باید قواعد مختص به هر نوع کالا را بشناسید برای مثال واردات لپ تاپ و گوشی با کالا های پزشکی و …روند متفاوتی دارد و هر کدام باید طی قواعد خاصی انجام شوند.

پس از انتخاب کالای مد نظر شما باید قیمت آن را از فروشنده های مختلف در دبی به دست آورید. این کار به شما کمک می کند آن جنس را با قیمت کمتری خریداری نمایید. پس از انتخاب فروشنده باید از آن شرکت و یا شخص درخواست پیش فاکتور یا پروفرما اینویس کنید.

در واقع این مرحله اساس واردات کالا از دبی به شمار می رود. در مرحله بعدی باید این پیش فاکتور را به شرکت لجستیکی حمل و نقلی که از پیش انتخاب کرده اید ارسال کنید تا آنها قیمت حمل کالا به یکی از گمرکات ایران را به شما بدهند. پس از پرداخت پول به فروشنده فاکتور نهایی و دیگر مدارک لازم را از فروشنده دریافت کنید و با شرکت حمل نقل فرآیند ترانزیت کالا را هماهنگ کنید.

مزایای خرید کالا از امارات

اولین مزیتی که سبب می شود افراد بسیاری از سراسر دنیا اقدام به خرید کالا در دبی کرده و به کشور های خود و یا دیگر کشور ها وارد کنند این است که گمرک دبی هزینه ای بابت صادرات کالا از دبی دریافت نمی کند. برای تاجرین ایرانی دومین مزیت نزدیکی دبی به ایران است که هزینه های حمل را کاهش داده و در قیمت نهایی تاثیر زیادی دارد. تنوع جنسی و کالا هایی که می توان به راحتی وارد کشور کرد نیز مزیت عمده ای محسوب می شود.

در ضمن در صورت واردات کالا هایی از قبیل لپ تاپ و…می توان به نمایندگی های خود برند ها در دبی ارتباط داشت و به صورت مستقیم از خود شرکت سازنده کالا جنس را خریداری کرد. از آنجا که بسیاری از شرکت های اروپایی و آمریکایی ایران را تحریم کرده و اجناس خود را به صورت مستقیم به ایران نمی فرستند می توان از فروشنده های این برند ها در دبی کالا را خرید کرده و به نوعی غیر مستقیم از گمرک کشور ترخیص کرد.

بهترین کالاها برای واردات از دبی

  • انواع کالا های الکترونیکی از جمله لپ تاپ گوشی همراه و…
  • لوازم خانگی
  • لباس و پارچه
  • مواد غذایی حلال
  • خودرو و موتور سیکلت
  • قطعات و لوازم یدکی خودرو
  • قطعات صنعتی
  • کالا های صنعتی
  • ابزار الات موسیقی
  • انواع کالای پزشکی

واردات لپ تاپ و گوشی

واردات لپ تاپ استوک و نو ، مینی کیس های استوک و گوشی موبایل یکی از محبوبت ترین مواردی است که بازار خوبی در ایران دارد. همچنین با توجه به قیمت بالای لپ تاپ و کامپیوتر نو ( به دلیل افزایش نرخ ارز ) بیشتر خریداران به دنبال قطعات استوک هستند.

سایر خدمات الو دفتر

با وجود محدودیت رفت و آمد برای ایرانیان و توقف صدور ویزا می توانید امور مالی و حسابداری ، و پرداخت قبض در دبی و یا هر گونه امور اداری را به مجموعه الو دفتر بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *