whatsapp

ممنوعیت ویزای دبی برای چه کسانی است؟

5/5 - (2 امتیاز)

ممنوعیت ویزای امارات به معنای تعیین قوانینی است که از ورود توریست یا مهاجر به این کشور جلوگیری می کند. این ممنوعیت می تواند فرد را از ورود به تمام شهرهای امارات منع کرده یا او را از ویزای کاری، اقامت دائم و … محروم کند.

این قانون شامل حال مجرمان، محکومین و کسانی که به صورت غیر قانونی و بدون ویزای امارات وارد این کشور شده اند می شود.
ترک کار بدون ممنوعیت ویزا دبی

ممنوعیت ویزای کاری امارات

اگر قرار داد شما برای فعالیت کاری در یک شرکت به پایان رسیده باشد و بدون تمدید یا عدم پیگیری استخدام کننده دیگر، همچنان به فعالیت خود تحت نظر همان شرکت یا ارگان ادامه دهید، این قانون برای شما اعمال می شود.

در صورتی که پیش از به پایان رسیدن قرارداد فعالیت خود را بدون هماهنگی متوقف کنید، به عبارتی ترک کار کنید، قانون ممنوعیت ویزای امارات برای شما اعمال شده و دیگر راه ورود به دبی را نخواهید داشت.

ممنوعیت ویزای کاری امارات

جلوگیری از ممنوعیت ویزای امارات

  • در مورد به پایان رسیدن قرارداد پیگیری های کارفرما نیز بسیار مؤثر بوده و توصیه می شود ابتدا مطمئن شوید استخدام کننده به امور تمدید قرار داد در وزارت کار رسیدگی کرده باشد.
  • درصورتی که تصمیم به تغییر شغل دارید می بایست با اجازه استخدام کننده از شغل فعلی خود خارج شده و به فعالیت قانونی در دیگر زمینه ها بپردازید.

جلوگیری از محرومیت ویزای دبی

عدم ممنوعیت ویزای دبی با مدارک تحصیلی

اگر مهلت قرار داد شما به پایان برسد، در صورت داشتن مدارک تحصیلی اعم از گواهی متوسطه، دیپلم و مدرک کارشناسی یا تخصص مورد نظر آن شرکت، کارفرما می تواند شما را مجدد استخدام کرده و حقوق جدیدی پیشنهاد دهد. در این صورت نیازی به نگرانی بابت قوانین وضع شده از جانب امارات نخواهید بود.

ترک کار بدون محرومیت از ویزای دبی

گاهی شرایط شما پس از رها کردن شغل کاملا به کارفرما بستگی دارد. به این صورت که اگر پیش از به پایان رسیدن مدت زمان معلوم فعالیت خود را متوقف کنید درحالی که ناظر و استخدام کننده شما در این مسئله رضایت داشته باشد و لزومی در ارائه گزارش به مسئولین نبیند، مشکلی برای حضور شما در دبی پیش نخواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *