whatsapp

مزایا و معایب زندگی در امارات

4.7/5 - (3 امتیاز)

امارات یکی از لوکس ترین کشورهای خاورمیانه می باشد که از نظر اقصادی دارای ثبات بوده و کیفیت و رفاه بالایی جهت زندگی برای شهروندان خود فراهم کرده است. در هر صورت این کشور مانند هر جامعه دیگری دارای مشکلاتی می باشد که می تواند دامن گیر مهاجران ایرانی و دیگر اتباع خارجی نیز باشد. در این مطلب به مزایا و معایب زندگی در امارات به تفصیل خواهیم پرداخت.

مزایای زندگی در دبی برای ایرانیان

مزایای زندگی در امارات برای ایرانیان

کسانی که قصد مهاجرت به امارات را دارند باید بدانند این کشور از نظر آب و هوا، امنیت، رسیدگی بهداشتی و … درجه یک بوده و رضایت بسیاری از مهاجران را جلب کرده است.

در ادامه مواردی را ذکر خواهیم کرد که از مزایای زندگی در امارات بوده و دولت در مورد آنها درجه یک عمل می کند.

 • نظام آموزشی
 • بهداشت و درمان
 • پاکیزگی شهرها؛ دبی و دیگر شهرها دارای تمیزترین خیابان ها، پارک ها، وسایل نقلیه و … بوده و به سختی می توانید آلودگی در این کشور پیدا کنید.
 • بافت آپارتمانی لوکس و مدرن؛ امارات دارای لوکس ترین آپارتمان ها، هتل ها، بازارها و مراکز تفریحی مدرن می باشد، که به شما اجازه تجربه یک زندگی اروپایی در خاورمیانه را می دهد.
 • پایین بودن میزان جرم و جنایت
 • مذهب و آیین؛ مذهب این کشور با ما ایرانی ها هم خوانی داشته و خوی گرفتن به زندگی در امارات برای ایرانیان آسان تر می باشد.
 • بازارکار
 • کارآفرینی؛ امارات از کشورهایی می باشد که راه اندازی کسب و کار جدید و مستقل در آن از حمایت برخوردار است.
 • مالیات آزاد
 • شهروندان و مهاجران از رفاه بالایی برخوردار هستند.

نظام آموزشی از مزایای زندگی در امارات

سطح علمی امارات بسیار بالا بوده و آموزش و پرورش بروزترین و کاربردی ترین آموزش ها را در مدارس و دانشگاه های خود به کار گرفته است. این کشور از معروف و استاندارترین برنامه های آموزشی بین المللی استفاده کرده و با بسیاری از کالج های اروپایی و آمریکایی در رقابت می باشد.

علی رغم این که زبان اصلی این کشور عربی است، آموزش در مدارس و دانشگاه ها کاملا به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

مزایای زندگی در امارات

 

بهداشت و درمان در دبی

در مراکز درمانی و بهداشتی این کشور مجهزترین دستگاه ها به کار رفته است. از بهترین متخصصان نیز در تمام شاخه ها مشغول به فعالیت در امارات هستند.

در بیمارستان های دبی و دیگر شهرها با محیطی کاملا امن، مطمئن و پاکیزه در بهترین شرایط به بیماران رسیدگی می شود.

معایب زندگی در امارات

میزان جرم و جنایت در دبی

در دبی به مراتب کمتر شاهد جرم، جنایت، دزدی، کلاه برداری و جیب بری خواهید بود چرا که قوانین سختی بر جامعه حاکم هستند و نظارت دقیق و سختگیرانه ای بر امنیت شهرها اعمال می شود. امنیت در این جامعه به قدری بالا است که شبانه می توانید در خیابان ها قدم بزنید.

بازار کار امارات

اگر قصد اشتغال در کشورهای خارجی را دارید امارات بهترین انتخاب می باشد چرا که بازار کار گسترده و قدرتمندی داشته و درآمد در مشاغل آن با مخارج روزانه در این کشور تناسب دارد. شما با هر زمینه کاری و تخصص می توانید جایگاه شغلی مورد نظرتان را در دبی پیدا کنید.

مالیات آزاد از مزایای زندگی در امارات

در دبی مالیات بر درآمد آزاد بوده و شما مجبور نیستید بابت درآمد خود tax پرداخت کنید.

مالیات های سنگین تنها بر کالاهای مضر مانند نوشیدنی های الکلی و دخانیات اعمال می شوند تا از مصرف آنها جلوگیری شود، این مورد از مزایای زندگی در امارات می باشد چرا که از فساد جلوگیری می کند.

مالیات آزاد از مزایای زندگی در امارات

معایب زندگی در امارات

 • هزینه ها در این کشور بسیار بالا بوده و در صورتی که در امارات درآمدی کسب نکنید گذران زندگی بسیار دشوار خواهد بود.
 • دریافت اقامت دائم بسیار دشوار و تقریبا غیر ممکن بوده و با کار و زندگی طولانی مدت در امارات نمی توان اقامت دائم اخذ کنید، نهایتا باخرید ملک مسکونی مجاز به 5 سال اقامت خواهید بود.
 •  موقعیت جغرافیایی امارات برای این کشور آب و هوای مرطوب و گرمی به همراه داشته است، علی رغم بسیاری که خواهان این وضعیت هستند، گرما و رطوبت برای شماری از مردم آزار دهنده می باشد.
 • از معایب زندگی در امارات برای کارمندان می توان به ساعات کاری طولانی و سنگین اشاره کرد.
 • امارات برای کنترل ترافیک و تصادفات جاده ای دوربین های گسترده ای در تمامی مسیرها تعبیه کرده که با کوچک ترین و جزئی ترین اشتباه شما موظف به پرداخت جریمه های سنگین خواهید شد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *